הסיפור של קומפקטוס

קומפקטוס אגש"ח בע"מ, היא חלק מקבוצת עין החורש אחזקות אשר פועלת בבעלות קיבוץ עין החורש.
מפעל קומפקטוס הוקם ב- קיבוץ עין החורש בשנת 1960. זכויות השימוש בפטנט והידע המקצועי נרכשו על ידי המנהל הראשון של המפעל – אברהם אלברט מהמציא המקורי של המוצר – המהנדס הנס אינגולד.

הקומפקטוס הראשון תוכנן ויוצר ב- קיבוץ עין החורש בשנת 1961 והותקן בהיכל התרבות בת"א, והוא נמצא בשימוש עד היום באקדמיה למוזיקה בעיר ומשמש לאחסון תווים, תקליטים וספרים.
בני בכרך, שהחל לנהל את המפעל ב- קיבוץ עין החורש ב 1970, לצד מהנדס המחלקה צבי וולבסקי – היו אלה שהנחילו למפעל קומפקטוס את הצביון הייחודי ואת ערכי התכנון המוקפד ליעילות מרבית וחסכון בשטח רצפה, המקצועיות וההתאמה האופטימלית לצרכי השטח.
בשנות ה-80 עסקה מחלקת ההנדסה בשכלול ההנעה המכאנית של המתקנים והם הפכו למוצרים המובילים של קומפקטוס בתחום פתרונות האחסון. בסוף שנות ה- 80, על רקע צמיחה בענפי התעשייה והמסחר בישראל החלו לפתח ב- קיבוץ עין החורש מתקנים חדישים, בהנעה חשמלית. כך ניתן היה לייצר מתקנים לפריטי אחסון במשקל כבד, במערכי אחסון גדולים, כמו גם אחסון משטחים.
באותה תקופה הרחיבה חברת קומפקטוס את הפעילות בתחום מבני הציבור והתמחתה בתחום הספריות – הן ציבוריות והן אלה הממוקמות במוסדות להשכלה גבוהה.
בעשור האחרון, עסקה חברת קומפקטוס בהרחבת קו המוצרים ובפיתוח ליינים של מוצרים מיובאים – כמו מערכות מדפים מודולאריות וריהוט תעשייתי. לאורך השנים ביצעה החברה מאות פרויקטים, הן פרטיים והן ציבוריים, ושיתפה פעולה על אדריכלים מובילים רבים, בין השאר: ליאורה ניב (פרומצ'נקו), אבי פלדי, עדה כרמי, ליביה מורן, אירית אקסלרוד ורבים נוספים.
בתקופה הנוכחית מנהל את החברה בועז גוטוילינג, בעל נסיון רב שנים כמנהל פיתוח עסקי וכמהנדס חשמל, שמביא את החברה להרחבת קווי המוצרים, לפיתוח פתרונות אחסון חדשניים ולחדירה לשווקים חדשים.