פתרונות אחסון קומפקטוס באוסם שדרות

בשנת 2009 חברת קומפקטוס ייצרה והתקינה מתקן קומפקטוס חשמלי גדול עבור אוסם שדרות.

מתקן הקומפקטוס נמצא במחסן בגודל 420 מטר מרובע, המתקן כולל שבע עגלות דו צדדיות ושתי שורות קבועות חד-צדדיות. בכל עגלה מקום לכ- 72 משטחים. כל עגלה מונעת על-ידי שני מנועים ויכולה לשאת כ-200 טון. המערך מופעל באמצעות שלט רחוק או באמצעות לחצנים המותקנים ישירות על העגלות.

רקע
באותה תקופה אוסם שדרות ביקשה לתכנן מחדש את מחסניה, לכן היא שכרה חברת ייעוץ חיצונית בתחום הלוגיסטיקה (רוזנשטוק), על מנת שזו תאפיין את הדרישות לתכנון החדש.
חברת הייעוץ בחרה בפתרון של מתקן קומפקטוס עבור מחסן חומרי הגלם הנמצא באוויר מבוקר. חברת קומפקטוס נבחרה כחברה שתייצר את מתקן הקומפקטוס.

חברת קומפקטוס נבחרה לבצע את העבודה משום שהיא מוכרת כחברה בעלת ניסיון רב בייצור עגלות נעות וכן כחברה המשתמשת במוצרים איכותיים. דבר נוסף שנלקח בחשבון הוא שבניגוד לחברות מחו"ל, חברת קומפקטוס נמצאת בארץ ולכן הייצור, האספקה וההתקנה הם זמינים ומהירים.

דרישות הפרויקט וביצוען

הנפח כן קובע- אחת המטרות של עיצוב המחסן מחדש היתה להגדיל את הקיבולת המיועדת לאחסון. וכך תודות למתקן הקומפקטוס, 250 מיקומי אחסון סטטיים שהיו במחסן הוחלפו במערך החדש ב- 576 מיקומים. כלומר, יכולת הקיבול גדלה ב- 130%, יותר מכפול!

מצד אחד ו… מצד שני- בדרך כלל הגישה למתקני הקומפקטוס נעשית רק מצד אחד (הצד השני נושק לקיר). באוסם שדרות ביקשו שהגישה למתקן תתבצע משני הצדדים, לכן המתקן תוכנן ויוצר בהתאם לדרישה זו.

על הרצפה- כיוון שאיכות הרצפה במחסן היתה לקויה (הרצפה לא היתה ישרה באופן המאפשר תנועת מלגזות חלקה), חברת קומפקטוס הוציאה את הרצפה שהיתה במחסן ויצקה במקומה רצפת בטון חדשה, אשר שוקעו בה פסי מתכת שעליהם נוסעות העגלות.

הפסקת חשמל- כיוון שמדובר במתקן חשמלי, אחת הדרישות היתה שבעת הפסקת חשמל המתקן ימשיך לעבוד. חברת קומפקטוס הוסיפה למתקן מנועים מיוחדים שבאמצעותם ניתן להניע את המתקן גם כשזרם החשמל נפסק.

הולכים על בטוח- לשם שמירה על בטיחות, העגלות נוסעות בסנכרון. בנוסף, הותקנו עליהן גששי קרבה, תאים פוטואלקטריים ומנורות המהבהבות בעת הנסיעה. חשוב לציין שכשהעגלות מתקרבות אחת לשנייה הן מאטות את הנסיעה עד שהן נעצרות.

תחת אש- בתקופת הפרויקט העיר שדרות ספגה ירי טילים מסיבי מרצועת עזה. חברת קומפקטוס לא נרתעה מהמצב הביטחוני. קומפקטוס ייצרה, סיפקה והתקינה את שהתחייבה לפי לוחות הזמנים שנקבעו.

משתפים פעולה- אוסם שדרות ציינו ששיתוף הפעולה המלא בין חברת קומפקטוס לחברת גלוב (החברה שביצעה את המידוף הסטטי שהורכב על העגלותהעליון) הביא לתוצאות מצוינות.

לוקחים אחריות- לאחר ההתקנה חברת קומפקטוס העניקה למתקן אחריות למשך 12 חודשים.

פרויקט אסם שדרות קומפקטוס פתרונות אחסון קומפקטוס באוסם שדרות

מתקני קומפקטוס באסם שדרות פתרונות אחסון קומפקטוס באוסם שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים