פתרונות אחסון קומפקטוס באוניברסיטה הפתוחה ברעננה

עד שנת 2005 ספריית האוניברסיטה הפתוחה שכנה ברמת אביב (תל אביב), כאשר זו ביקשה להעתיק את מקומה לרעננה, חברת קומפקטוס נבחרה להשתתף בפרויקט.

בשל שביעות רצון מהעבודות הקודמות שחברת קומפקטוס ביצעה בספריית האוניברסיטה הפתוחה ובשל הצעת מחיר אטרקטיבית שאינה מתפשרת על איכות, מקבלי ההחלטות באוניברסיטה הפתוחה בחרו בחברת קומפקטוס כחברה שתייצר, תספק ותתקין את המידוף במשכנה החדש של הספרייה.

מוצרי חברת קומפקטוס בספריית האוניברסיטה הפתוחה

כונניות- חברת קומפקטוס ייצרה, סיפקה והתקינה כונניות ממתכת (כ- 2,000 מטר רץ של מדפים) המיועדות לאחסון ספרים הנגישים לציבור הקוראים. דגם הכונניות הנבחר היה דגם "עמוד מרכזי" , דגם קלאסי ופופולרי בספריות בכל רחבי העולם. דגם זה מאפשר גישה נוחה לספרים (כפי שניתן לראות בתמונות, הגישה לספרים היא משני הצדדים) ונחשב לדגם בעל עמידות לאורך זמן.

מדפי הכונניות תוכננו ויוצרו במרווחים המתאימים לאחסון ספרים ולבקשת משרד האדריכלים, צבעם יוצר בגוון מיוחד המשתלב עם ריהוט הספרייה. מאותה הסיבה לכונניות חוברו גם חיפויי עץ המתאימים לשולחנות העבודה.

בנוסף, הותקנו על המדפים מפרידים תלויים (כדי למנוע את גלישת הספרים וכדי להפריד בין נושאי תוכן ו/או שמות המחברים), הותקנו על הכונניות שלטי הכוונה מעוצבים המפרטים מה מכילה כל כוננית וכוננית והותקנה תאורה עילית לשם הארת הספרים.

כמו כן, לשם נוחות העבודה בספריה, סופקו עגלות ספרים ושרפרפים ניידים.

מתקן קומפקטוס- חברת קומפקטוס ייצרה, סיפקה והתקינה מתקן קומפקטוס בעל עשר עגלות הנעות בהנעה מכנית, כאשר העיצוב הפנימי של המדפים בכל עגלה ועגלה נעשה תוך התאמה לפריטים המיועדים לאחסון- הן ספרים והן קלטות וידיאו. המתקן הוצב בארכיון הספרייה והוא אינו נגיש לציבור הקוראים (רק לעובדים).

יש לציין שכל העבודה נעשתה בשיתוף פעולה מלא עם משרד האדריכלים של עדה כרמי וכי

לכל מוצרי חברת קומפקטוס ניתנה אחריות לחמש שנים

רואים את הנולד

לאחר הייצור, האספקה וההתקנה הראשוניים, ספריית האוניברסיטה הפתוחה ביקשה מחברת קומפקטוס להוסיף למתקן הקומפקטוס שנמצא בארכיון עוד שתי עגלות חדשות, ובשלב מאוחר יותר שוב ביקשה לייצר, לספק ולהתקין שתי עגלות נוספות (סך הכל לאחר הייצור הראשוני נוספו ארבע עגלות למתקן).

האפשרות להוסיף עגלות נוספות למתקן מעידה על תכנון מדויק המתחשב לא רק בצרכים העכשוויים של הלקוח אלא גם בצרכיו העתידיים.


קומפקטוס באוניברסיטה הפתוחה רעננה 196x300 פתרונות אחסון קומפקטוס באוניברסיטה הפתוחה ברעננה
קומפקטוס 2 באוניברסיטה הפתוחה רעננה 196x300 פתרונות אחסון קומפקטוס באוניברסיטה הפתוחה ברעננה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים