פתרונות אחסון קומפקטוס בתיכון בית ירח

תיכון בית ירח הוא בית ספר ותיק השוכן על חוף כנרת. בבית הספר ביקשו לבנות ספריה חדשה במקום הספריה הקיימת שנבנתה לפני שנים רבות. כיוון שחברת קומפקטוס היתה זו שבנתה בזמנו את ספרית בית הספר וכיוון שבבית הספר היו שבעי רצון מהתוצאות וממוצרי החברה, היה זה אך טבעי שחברת קומפקטוס תהיה זו שתבנה את הספריה החדשה של בית הספר.

מוצרי חברת קומפקטוס בספרית תיכון בית ירח

כונניות מדפים- הספריה בנויה כחלל גדול וחברת קומפקטוס תכננה, ייצרה והתקינה בו כ- 40 כונניות מדפים המיועדות לאחסון ספרים, בחלק מהכונניות הגישה היא משני הצדדים ובחלק- רק מצד אחד.
לבקשת האדריכל, גוון הכונניות וחיפוין הותאם לריהוט העץ שנרכש עבור הספרייה,
ולבקשת הספרניות, הכונניות תוכננו בגבהים מיוחדים.
עוד חשוב לציין, כפי שניתן לראות בתמונה, כיוון שמדובר בספריה ממוחשבת שבה על הדופן של חלק מהכונניות מותקן מחשב לאיתור הספרים, כבר בשלב התכנון, עמדות המחשב הותאמו למערכת המדפים, כך שנחסכו מערכות התקנה נוספות.

מוצרים משלימים- חברת קומפקטוס שילבה בספריה מספר מוצרים משלימים כמו מדפים נשלפים (כדי שיהיה נוח לעיין בספר לאחר הוצאתו מהמדף), מדפי תצוגה (לספרים ולקטלוגים) ושרפרפים ניידים (לשם הוצאת ספרים בטיחותית).

מתקן קומפקטוס- בספרייה הישנה של בית הספר היה מתקן קומפקטוס, בעל שש עגלות ובעל הנעה ידנית. המתקן אחסן ספרי לימוד ויוצר בזמנו על-ידי חברת קומפקטוס כשזו בנתה את הספרייה לראשונה בשנות ה-70. משום שהמתקן יוצר מחומרים איכותיים, בעת בניית הספרייה החדשה לא היה צורך בבניית מתקן חדש אלא רק בהעתקתו לספרייה החדשה. כלומר, חברת קומפקטוס העבירה את המתקן לחדר צדדי הנמצא בספרייה החדשה. המתקן נגיש רק לעובדי הספרייה.

כונניות מדפים קומפקטוס ספריית תיכון בית ירח 300x180 פתרונות אחסון קומפקטוס בתיכון בית ירח
מדפים נשלפים קומפקטוס ספריית תיכון בית ירח 300x210 פתרונות אחסון קומפקטוס בתיכון בית ירח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים