אחסון בתעשייה

המונח אחסון בתעשייה מתייחס לכל אפשרויות האחסון במפעלים, במחסנים ובבתי מלאכה.

מעבר לשמירה על הסדר, מתקני אחסון בתעשייה גם מאפשרים הקפדה על נוהלי בטיחות תוך שמירה הן על ביטחונם של העובדים והן על שלמותם של המוצרים המאוחסנים.

דוגמאות למתקני אחסון בתעשייה

קומפקטוס לוגיסטי- מתקן המורכב מיחידות מדפים שנעות על גבי מסילות. היחידות נצמדות אחת לשנייה וכאשר רוצים לגשת לאחת מהן פותחים בקלות את המעבר המבוקש. יתרונו הגדול של מתקן זה הוא ניצול שטח "מת" לטובת אחסון וכמובן, קלות הזזת היחידות. המתקן מתאים במיוחד למחסנים (יחידות המדפים יכולות להגיע עד ל- 180ס"מ) המעוניינים לאחסן מוצרים בעומס בינוני-קל. מיוצר בהזמנה מיוחדת לפי מידות.

קומפקטוס כבד- דומה למתקן הקומפקטוס הלוגיסטי אלא שבניגוד אליו הוא יכול גם לאחסן מוצרים בעומס כבד. יחידות הקומפקטוס נעות באמצעות מנועים חשמליים. אל-על וחברת חשמל כבר משתמשות בו. מיוצר בהזמנה מיוחדת לפי מידות.

מערכת מדפים ERREX - מערכת מדפים מודולרית העשויה ממתכת מגלוונת. מתאימה לאחסן מוצרים בעומס בינוני-קל. מגיעה במגוון מידות.

מוצרי חברת Famepla- חברה איטלקית המציעה אינספור פתרונות אחסון בתעשייה. ארונות ודלפקי אחסון, ארונות כלים, ארונות למחשב, לוקרים (כל סוגי הארונות יכולים להגיע עם דלת כנף/הזזה), מערך קיר, מגירות ומדפים, עמדות עבודה, עגלות רב תא (לאחסון פריטים קטנים כמו רכיבים אלקטרוניים) ועוד. המוצרים מגיעים במגוון גדול של מידות עם אפשרות לחלוקה פנימית חכמה ואפשרות לנעילה.

שורה תחתונה- אחסון כלי עבודה וסחורה קלה ככבדה דורש אחסון חכם ובטיחותי. לא כל מדף שתקנו אכן יכול לשאת את המשקלים של הפריטים המיועדים לאחסון ועוד לא הזכרנו את נושא הנגישות והבטיחות. מתקני אחסון בתעשייה קונים רק אצל מי שמתמחה בכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים