מערכות חכמות של מדפים למחסן

תשכחו ממדפים למחסן סטטיים וקבועים.
תשכחו ממחסנאי שהולך לחפש אחר פריט שנשכח אי שם בנבכי המחסן ותתארו לעצמכם כיצד הפריט ואיתו המדף הם אלו שמגיעים היישר לידיו האמונות של המחסנאי- על מערכות חכמות של מדפים למחסן, על יעילות תפעולית וגם כיצד מחירי הנדל"ן תרמו להתפתחות מערכות אלו.
הדור החדש של המחסנים

המגמה המשמעותית ביותר בתחום עיצוב מדפים למחסן היא התייקרות מחירי הנדל"ן. התייקרות זו מחייבת את בעלי המחסן להתייעל ולנצל היטב ובצורה מקסימלית את השטח המיועד לאחסון, קרי, המחסן. כאשר כל מילימטר מרובע עולה לנו הון תועפות (הן בשכירות והן ברכישה), החיסכון בשטח הרצפה מהווה גורם משמעותי ומכריע בכל הקשור ליעילות תפעולית.
מסיבה זו ההשקעה במערכות חכמות של מדפים למחסן הפכה למשתלמת במיוחד ולנפוצה עד מאוד בתחום עיצוב המחסנים.

ברוב חוכמה
בעולם האחסון המודרני המדפים והפריטים המאוחסנים עליהם הם רק הקצה של מערכת המידע שמנהלת את תנועת הפריטים. בארגון המודרני כל תנועת הפריטים החל מהזמנת הרכש דרך כל שרשרת האספקה ועד העברת הפריטים לידיו של הלקוח מתועדת במערכות המידע. בפרט, הכנסת הפריטים, ספירת המלאי והוצאת הפריטים מהמחסן נרשמות כתנועות ולכן המדפים הם כמעין שלוחה פיזית של מערכת המידע.

השימוש הנפוץ במערכות מידע תרם לביקוש הגובר במערכות הכוונה ואיתור. מערכות אלו מבוססות על תאורה (לדים או ציינים) המכוונת את המחסנאי לפריט שאותו יש ללקט או למיקום שבו יש לשים את הפריט.

מדף אוטומטי

מערכות אוטומטיות של מדפים למחסן משלבות הן חסכון במקום והן הכוונה תוך שהן משפרות את הלימות (דיוק ובקרה) המלאי ומעלות את התפוקות (קצב הניפוק) בעשרות מונים.

מערכות אלו עובדות על עקרון הפריט למחסנאי, כלומר, במקום שהמחסנאי יצטרך ללכת ולאתר את מיקום הפריט לצורך אחסון או ליקוט, הפריט ולמעשה, המדפים כולם באים אל המחסנאי!

כיום מערכות חכמות של מדפים למחסן לא רק שמשמשות לשם ניצול מיטבי של השטח המיועד לאחסון (וכך חוסכות את העלות הנדל"נית) אלא גם עושות סדר בכל הקשר לאחסון, ליקוט ובקרת המלאי.

מדפים למחסן חברת קומפקטוס 300x211 מערכות חכמות של מדפים למחסן

מדפים למחסן ממוחשב 300x195 מערכות חכמות של מדפים למחסן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים