מדפים למחסן הביתי

תכננתם את הבית אבל לא נותר מקום לפינת עבודה? עשיתם שיפוץ ועיצבתם לוק חדש אבל לא נותר לכם מקום להציב את אוסף הפסלים מאפריקה? חברת קומפקטוס מסבירה איך יוצרים מקום יש מאין וגם מה הקשר בין המקום החדש לבין המחסן (ספוילר- מישהו אמר מדפים למחסן הביתי?)

מקום. מקום הוא מילת המפתח. העניין הוא שפשוט אין לנו מקום. מחירי הנדל"ן מרקיעים לשחקים ולו היה ביכולתנו לרכוש וילה רחבת ידיים בהרצלייה פיתוח, אין ספק שהיינו הולכים על זה.
אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד.
אנחנו גרים בבניין עם שכנים וחלקנו אף חולק איתם מחסן משותף (בעיקר במקרים של רבי קומות).

אז למה אין לנו מקום בבית שבו נוכל להציג את אוסף הפסלים מאפריקה? פשוט כי יש לנו יותר מדי דברים בבית. מצד אחד, אנחנו אמנם אוהבים לקנות אבל מצד שני, אנחנו לא אוהבים לזרוק.
אנחנו אוגרים וצוברים פריטים ומוצרים שאיננו זקוקים להם כלל וכלל- טוסטר ישן שכבר לא עובד, טלוויזיה שהתקלקלה ושואב אבק שידע ימים יפים יותר. את הכל אנחנו מעמיסים במחסן וכשנגמר לנו שם המקום- אנחנו פולשים לבית.
בבתים רבים בארץ ישנם חדרים שהפכו ל"מחסן". לפעמים זה הממ"ד, לפעמים זה קצה המסדרון או פינה בחדר שלאט לאט גדלה ותפסה את כולו ולא הותירה מקום לפינת העבודה.
כיוון שהאפשרות לעשות "ויזרוק" לא עולה בכלל לסדר היום, הפתרון הוא אחסון חכם. והכל מתחיל במחסן.

מחסן תחילה
אם תבדקו איך נראה המחסן שלכם או של השכנים שלכם לרוב תגלו שם בלגן. כשהמחסן מסודר והפריטים מאוחסנים בו בצורה חכמה, אפשר לאחסן בו מספר רב יותר של פריטים, וכך הבית שלנו מפסיק להיות מחסן וכל הפריטים שאין לנו כבר צורך בהם מאוחסנים רק מחוץ לבית ולפתע, יש יותר מקום בבית.
מדפים למחסן הביתי הם המפתח למחסן מסודר המאחסן מספר רב יותר של פריטים.

מהן התכונות הנדרשות עבור מדפים למחסן הביתי?

רצוי שהמדפים יהיו עשויים ממתכת.
מתכת היא חומר עמיד, היא אינה נפגעת מהחרקים, מהאבק ומהלכלוך הנמצאים במחסן.
בנוסף, המתכת יכולה לשאת משקלים כבדים (ספרים עבי כרס שאף אחד כבר לא קורא ואפילו טלוויזיות ומיקרוגל שאנחנו שומרים לנדוניה).
קיימות מערכות מידוף של מתכת שניתן לעצב בהתאם לפריטים המאוחסנים- הן לעומק, הן לרוחב והן לגובה, כאשר ניתן לקבוע מרווחים שונים בין המדפים בהתאם למוצרים המאוחסנים.
בעניין הגובה, יש לקחת בחשבון שהתקרה במחסנים היא לרוב גבוהה, לכן מוטב לבחור במערכות מידוף שמתנשאות לגובה רב (יש שמגיעות אפילו לחמישה מטרים!), דבר המנצל היטב את שטח האחסון.
יתרון נוסף למתכת הוא שניתן לפרקה ולהרכיבה מחדש מבלי שאיכותה תיפגע. כלומר, אם ביום מן הימים אכן נזרוק חלק מהפריטים ונחליט לאחסן במחסן פריטים אחרים תחתם- נוכל להתאים את המידוף למוצרים החדשים מבלי שהמדפים ייפגעו (דבר שאינו אפשרי למשל כשמדובר בעץ).

שורה תחתונה, אם אין לכם מקום בבית- סדרו את המחסן!

מדפים למחסן הביתי 110x300 מדפים למחסן הביתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים