מידוף כבד

מה ההבדל בין מידוף כבד נייח (סטטי) לבין מידוף כבד נייד? הכל בעמוד שלפניכם.
חברות ומפעלים גדולים המאחסנים במחסניהם סחורה בעלת משקל כבד זקוקים למידוף שיכול לשאת את משקלה הרב של הסחורה. במילים אחרות, הם זקוקים למידוף כבד. בשוק קיימים שני סוגים של מידוף כבד
1. מידוף כבד נייח (סטטי).
2. מידוף כבד נייד.
בשורות הבאות נרחיב על כל סוג .

מידוף כבד נייח (סטטי)

מידוף זה הינו נייח וקבוע והתנועה המתרחשת במחסן היא תנועת המלגזות בלבד בבואן לפרוק סחורה ולהוציאה.
העניין הוא שכאשר מדובר במידוף נייח עבור אחסנה כבדה, לא קיימת נגישות לכל מדף ומדף, קרי- לכל מוצר ומוצר. ברוב המקרים האחסון והפריקה הם לפי עקרון LIFO (LAST IN FIRST OUT).
כדי להתגבר על בעיה זו, כיום קיימים סוגים שונים של מלגזות הפועלות בצורות שונות.
מעניין לדעת שכיום הן ברחבי העולם והן בארץ בונים מחסנים הנתמכים על גבי מדפים. כלומר, במקום לבנות את הקירות ולאחר מכן להתקין בהם את המדפים, בונים את המדפים ורק לאחר מכן את הקירות. מחסנים אלו יכולים להגיע לגובה של 20-30 מטרים.מידוף כבד נייד
מידוף זה נע ונד ברחבי המחסן. הדוגמא הטובה ביותר לסוג מידוף שכזה הוא מתקן הקומפקטוס- אותן יחידות מדפים שנעות על גבי מסילות, נצמדות זו לזו וניתנות לפתיחה במעבר הרצוי.
על-ידי הנעת המדפים ניתן לשלוף בכל רגע נתון את המוצר הרצוי מכל מדף באשר הוא (וזאת בניגוד למידוף הנייח).
על-ידי הנעת המדפים גם נוצר חיסכון בשטח האחסון. מתקן הקומפקטוס מסוגל להכפיל אם לא לשלש את כמות הסחורה שניתן לאחסן במחסן, דבר החוסך בעלויות הנדל"ניות (אפשר להסתפק במחסן קטן יותר).
עניין החיסכון הנדל"ני תופס משמעות מיוחדת כאשר מדובר במחסנים המאחסנים סחורה הזקוקה לאוויר מבוקר או לקירור (חיסכון גם באנרגיה, הרי ככל שהמחסן קטן יותר כך משקיעים פחות אנרגיה בקירורו).

מעוניינים לשמוע עוד על פתרונות של מדפים בכלל ומידוף כבד בפרט?
התקשרו ונשמח לעזור 057-942-6666

מידוף כבד קומפקטוס1 300x223 מידוף כבד
מידוף כבד מבית קומפקטוס 300x222 מידוף כבד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים