מדפים לספריה

ספריות רבות כבר יודעות שחברת קומפקטוס היא החברה המובילה בישראל
בנושא של כונניות ספרים, לכן החברה נבחרת פעם אחר פעם לייצר ולספק כונניות לספרים בספריות קטנות כגדולות. בעמוד שלפניכם תוכלו להתרשם מהעבודה של חברת קומפקטוס בספריית סמינר אורנים ובספריית מכללת אשקלון
הן ספריית סמינר אורנים והן ספריית מכללת אשקלון הינן דוגמאות לספריות שבחרו במידוף של כוננית לספרים ממתכת.
בשתי הספריות חברת קומפקטוס סיפקה כמות גדולה מאוד של כונניות ספרים.

ספריית סמינר אורנים

כאשר ספריית סמינר אורנים בנתה מבנה חדש עבור הספריה, היא בחרה בחברת קומפקטוס כחברה שתייצר ותספק כונניות ספרים עבור הספרים שבספריה. לבקשת האדריכל, כוננית הספרים שנבחרה היתה כוננית ספרים ממתכת.
בנוסף, האדריכל ביקש שהדפנות החיצוניות של הכונניות תהיינה מצופות בזכוכית, הדבר אמנם אינו שכיח בספריות, אך תורם ללוק האסתטי של הספרייה.
כפי שניתן לראות בתמונות, השימוש בזכוכית שקופה חושף את מבנה חלקי המתכת של הכונניות ובה בעת מתכתב עם הזכוכית והמתכת הנמצאות במדרגות, במעקות ובחלונות הגדולים המקיפים את חלל הספרייה. מבחינה עיצובית, נוצר משחק של ניגודים בין הכונניות הבהירות לשטיח הכהה. מובן שבעת התכנון ובעת הרכבת הזכוכיות על גבי הכונניות, מטעמי בטיחות חברת קומפקטוס דאגה לאסוף את המידות המדויקות על מנת לבצע עיבוד מוקפד לשפת הזכוכית. חברת קומפקטוס חיפתה את הכונניות בזכוכית לשביעות רצון האדריכל ומנהל הספרייה.
יש לציין כי לאחר הזמנה ראשונית גדולה של כונניות ספרים, ספריית סמינר אורנים הזמינה בהמשך כונניות נוספות וזאת לאור שינויים שביצעה בספרייה (למשל, הסבת חללים שלא היו מיועדים לאחסון ספרים בתכנון הראשוני). בנוסף, חברת קומפקטוס אף סיפקה עגלות ספרים דו צדדיות (לנוחות הספרניות). צבע העגלות (לבן) הותאם לקונספט העיצובי של הספרייה.

ספריית מכללת אשקלון

כאשר ספריית מכללת אשקלון בנתה את ספריית הקבע שלה, היא בחרה בחברת קומפקטוס כחברה שתייצר ותספק כונניות ספרים עבור הספרים שבספרייה. גם כאן לבקשת האדריכל, כוננית הספרים שנבחרה היתה כוננית ספרים ממתכת, אלא שכאן האדריכל ביקש שהדפנות החיצוניות של הכונניות תהיינה מצופות בעץ, דבר שכיח בספריות ומשווה לספרייה לוק חמים ובייתי.
לבקשת מכללת אשקלון, נגרייה באשקלון היתה אמונה על הכנת החיפויים וחברת קומפקטוס עמדה בקשר עם הנגרייה על מנת שהחיפויים יתאימו לכונניות כמו כפפה ליד.
בנוסף, כפי שניתן לראות בתמונות, בעת תכנון הכונניות, חברת קומפקטוס התחשבה בתכנון האובלי של חלל הספרייה, בעמדות העבודה המוצבות בינותיהן ובתאורה הטבעית של המקום. כמו כן, חברת קומפקטוס הוסיפה שילוט מעוצב על גבי כונניות הספרים.
יש לציין כי העבודה במכללת אשקלון התבצעה במספר שלבים. הספרייה משתרעת על פני שלוש קומות ובתחילת הדרך ההנהלה החליטה לרהט רק את שתי הקומות הראשונות. מנהלי הספרייה היו שבעי רצון מהעבודה של חברת קומפקטוס ולכן כאשר ריהטו גם את הקומה השלישית, הם הזמינו כונניות ספרים נוספות.
אבל לא רק כוננית לספרים, בספריית מכללת אשקלון חברת קומפקטוס תכננה, ייצרה, סיפקה והתקינה גם מתקן קומפקטוס המיועד לאחסון ספרים ואוגדנים משרדיים.

הדוגמאות של ספריית סמינר אורנים וספריית מכללת אשקלון מראות כיצד חברת קומפקטוס שיתפה פעולה עם אדריכלי הספריות והתאימה את המוצרים שלה לצרכים הפונקציונליים והאסתטיים של כל מקום ומקום.

בונים ספרייה חדשה? רוצים לשמוע עוד על כוננית ספרים ממתכת או על פתרונות מידוף לספריות? חברת קומפקטוס תשמח לעיין בתוכניות ולהציע פתרונות יצירתיים לספרייה שלכם. התקשרו- 057-942-6666

כונניות ספרים קומפקטוס 300x162 מדפים לספריה

כוננית ספרים קומפקטוס 300x178 מדפים לספריה

כונניות לספריה קומפקטוס 300x159 מדפים לספריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים