שבעה כללים לבחירת מדפים לחנות שלכם

מדפים לחנות

עיצוב החנות הינו גורם משמעותי בהגדלת המכירות. חלק מבחירת הקונפסט והעיצוב הוא מידוף החנות. מידוף נכון מאפשר הצגה מלאה וברורה של המוצרים, וכן נוחות ללקוחות בעת הניווט בחנות. אספנו עבורכם שבעה כללים חשובים שיעזרו לכם בבחירת המדפים הנכונים לעיצוב החנות שלכם.

  1. בראש ובראשונה יש לבחור מדפים לחנות שהם יציבים ועמידים לאורך זמן, בין אם המוצרים שאתם מוכרים הם קלים או כבדים. יש לבחור במדפים היכולים לשאת כמעט כל משקל. קריטריון זה חשוב שכן כידוע עיצוב החנות עובר שינויים מעת לעת, ועם השינוי גם מעברי המוצרים בין המדפים. לכן חשוב לדאוג שהמדף יוכל לשאת גם משקל כבד.
  1. יש להתאים את עיצוב המדף לעיצוב החנות, בין אם מדובר בצבע או צורה. אם החנות מוכרת מוצרי יוקרה, יש להתאים את המדפים בהתאם לאווירה. ניתן לרהט את כל החנות באותם צבעים או לשלב צבעים שונים- למשל צבע קיר מסויים וצבע מדפים שונה. בבחירת צבעים שונים בין המדפים לשאר הריהוט, חשוב מאוד שלא יהיה ניגוד חד בין הצבעים שכן העין האנושית אינה נמשכת לניגודים כאלה. למשל, אם בחרתם לצבוע את קירות החנות בלבן, ניתן לשלב מדפים לבנים או כל צבע בהיר אחר. במקרה כזה לא מומלץ לבחור צבעים כהים. דבר זה נכון גם לחומרי הגלם בחנות. לדוגמא, אם החנות היא בסגנון כפרי או טבע וכל הריהוט מעץ, ניתן לשלב צבעים שונים של עץ או מדפים מזכוכית, אך יש להמנע מלשלב בקונפסט כזה ריהוט מפלסטיק או מתכת.
  1. מעבר לעיצוב החנות, יש להתאים את המדף למוצרים אותם אתם מוכרים. למשל, אם אתם מוכרים בשמים ומוצרי קוסמטיקה, מדפי זכוכית עשויים להתאים יותר מאשר מדפי עץ. למוצרי נקיון לעומת זאת, יתאימו מדפים לבנים.
  1. מיקום המדפים בחלל החנות צריך להתאים לעיצוב ואופי החנות. יש ליצור תחושה של המשכיות במרחב, דבר המאפשר ללקוחות לזרום בחלל החנות מבלי להרגיש שמשהו עובד בדרכם.
  1. בנוסף למיקום בחלל, יש למקם את המדפים בצורה שתציג את המוצר בהישג ידו של הלקוח מבלי שיצטרך להתאמץ להגיע אליו. לקוח שירגיש כי הוא צריך להתאמץ כדי להגיע למוצר שבו הוא מתעניין יתאייש ויצא מהחנות.
  1. בחירת גודל המדף צריכה להתאים לגודל המוצרים המוצגים. לא ניתן להציב מוצרים קטנים על מדפף גדול ורחב מדי. מצב כזה עשוי להביא להמעטה בערכו של המוצר בעיני הלקוח.\
  1. כלל אחרון וחשוב מאוד: בעת רכישת המדפים, רצוי לוודא כי החברה דרכה אתם רוכשים מציעה אחריות מלאה ופתרונות לכל בעיה, רצוי שתהה זו חברה המתמחה בתחום פתרונות אחסון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים