מדפים לארכיון

מדפים לארכיון

הארכיון הוא איזור במשרד, בחנות או במפעל, בו אנחנו מאחסנים פריטים וניירת שאינם נדרשים לתפקוד היומיומי של הארגון. הפריטים המאוחסנים בארכיון הם כאלה שאנו לא ניגשים אליהם לעיתים קרובות, ומשכך, בארכיון נוצר לעיתים עומס או ריבוי של פריטים, ניירת, קלסרים וחומרים הקשורים לפעילות הארגון. קשה לדעת מראש כל כמה זמן נידרש לגשת לארכיון ולשלוף ממנו חומרים, מי יהיה זה שאמור להתמצא בפריטים המאוחסנים בארכיון וכמה זמן הוא יוכל "להתברבר" שם בין המדפים, ולכן – חכם לתכנן את פתרונות האחסון לארכיון בצורה שתאפשר לכל אחד התמצאות קלה, גם לאחר שנים של "דחיפת" פריטים שאינם בשימוש אל הארכיון. אם נתכנן מדפים לארכיון בצורה מסודרת ואחר כך נשתמש בארכיון בצורה מסודרת – פעילות הארגון תהיה יעילה.

תכנון חכם של מדפים לארכיון

האזור המוקצה לאחסון ארכיוני הינו מוגבל ויש לו מאפיינים ייחודיים, כמו למשל גובה התקרה, אורך ורוחב החלל, החשיפה שלו לתנאי מזג אוויר (אם הוא מחסן פלסטיק בחוץ או חדר במשרד) וכדומה. מאפיינים אלה נלקחים בחשבון בעת תכנון המדפים לארכיון. אם יש צורך באחסון רב בארכיון לאורך שנים – נתכנן מדפים בקפידה – כאלה שינצלו באופן מיטבי את כל שטח האחסון העומד לרשותנו. אם כמות האחסון קטנה נוכל להסתפק בכל מערכת של מדפים לארכיון, כולל כאלה שאינם מותאמים במיוחד לצורך זה.

שיקולים עיצוביים בבחירת מדפים לארכיון

מרבית אזורי הארכיון הם "חבויים", והניגשים אליהם הם רק בעלי היתר המושכלים בהילכות הארגון. במקרים אלה, חשיבות הצרכים הפונקציונאליים עולה על הצורך האסתטי במדפים ש"ייראו טוב", והמדפים שנבחרים לארכיון הם מתאימים בגודל, חזקים ועמידים. אבל, במקריםשבהם אין איזור אחסון ייעודי והאחסון נעשה בתוך חלל העבודה, מומלץ לשקול גם את ההיבט האסתטי של המדפים – מפני שאור עבודה "מבולגן" יקשה על העובדים לשמור על ריכוז ויפגע בתדמית העסק אצל המבקרים במשרד.

מערכת מדפים חכמה לארכיון – קומפקטוס

אם שטח האחסון העומד לרשותכם הוא קטן וכמות האחסון הנדרשת אינה מועטה, נמליץ על פתרון אחסון חכם – מדפי קומפקטוס. הייחוד של מערכת מדפים לארכיון זו הוא שהמעבר בין המדפים משתנה על פי הצורך, וכשלא נעשה שימוש במדפים הם עומדים צמודים זה לזה. שימוש כזה במדפים מפחית את כמות האבק הנצברת על הפריטים המאוחסנים ומאפשר איחסון יעיל בעשרות אחוזים ביחס למדפים סטטיים שניתן לטייל ביניהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים