מדפים למחסן – הטיפים הכי חשובים לארגון מחסן מוצלח

מדפים למחסן – הטיפים הכי חשובים לארגון מחסן מוצלח

כל מחסן חשוב שיאפשר ארגון ואחסון המוצרים בו תוך שימת דגש על שני מאפיינים עיקריים – האחד הוא כמות המוצרים שאפשר להכניס אל המחסן,  והשני הוא רמת הנגישות והארגון מעל מדפי המחסן. איך מארגנים מחסן מנצח ומהם המשתנים החשובים ביותר שיש להקפיד שמדפי המחסן יספקו? על כך – במאמר שלפניכם.

ארגון מרחב מוצלח – אין חשוב מזה

עוד לפני שאתם בוחרים פתרונות אחסון למחסן שלכם, חשוב שתדעו מהן מטרות העל  של המחסן. איזה סוג של פריטים יאוחסנו על המדפים שלכם, כל כמה זמן ייכנס מישהו למחסן וינסה למצוא פריט מסויים, מהי איכות האחסון במחסן שלכם (רטיבות, אור / חושך, טמפרטורה) ומהי רמת הרגישות של הפריטים המאוחסנים.

לאחר שיש בידיכם את המאפיינים העיקריים לפיהם נתכנן את המדפים למחסן, אפשר להמשיך בתכנון האחסון בו.

אילו מדפים הם האופטימאליים למחסן?

כעט כל מדף יכול להתאים למחסן שלכם. העדיפו מדפי פלסטיק אם הפריטים המאוחסנים הם קלים והמחסן שלכם חשוף לגשמים או רטיבות. בכל מקרה אחר, כנראה שמדפי מתכת הם עמידים, אמינים ואיכותיים יותר כפתרון אחסון למחסן שלכם.

מערכת מדפים מוכנה או מדפים למחסן בהתאמה אישית?

מרבית מערכות המדפים מאפשרים התקנה גמישה של מדפים בגבהים שונים. אם שטח האחסון שלכם הוא שונה, למשל אם הוא גבוה מאוד או צר במיוחד, תוכלו להזמין מערכות מדפים בהזמנה אישית, שיותאמו בדיוק למאפייני השטח העומד לרשותכם לאחסון.

תכננו חכם היום, ותיהנו מפתרונות אחסון מתקדמים לשנים רבות!

אחרי שתגלו שאתם לא מוצאים משהו במחסן שלכם, זה כנראה יהיה כבר מאוחר מדי להתחיל לתכנן את האחסון. תכנון חכם של פתרונות המידוף למחסן יש לבצע לפני בחירת המדפים והנחת הפריטים לאחסון. תכנון חכם, של מוצרים נגישים ולא נגישים בגבהים שונים של מדפים למחסן, ניצול מקום אופטימאלי ופתרונות אחסון מתאימים למאפיינים הייחודיים של המחסן – יאפשרו הנאה ממחסן פונקציונאלי בכל זמן ולכל דורש, לשנים ארוכות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים